Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

LgY – przewód miedziany wielodrutowy, giętki, z izolacją z polwinitu zwykłego. Ma zastosowanie w zamkniętych układach, w rurach instalacyjnych oraz przy wykonywaniu połączeń w urządzeniach elektroenergetycznych

LgY

Przewód linka LgY 10 *NIEBIESKI* Przewód linka LgY 10 *NIEBIESKI*
Producent: NKT
Cena:

7,30 zł

metr
zobacz więcej
Przewód linka LgY 16 *CZARNY* Przewód linka LgY 16 *CZARNY*
Producent: NKT
Cena:

15,59 zł

metr
zobacz więcej
Przewód linka LgY 16 *NIEBIESKI* Przewód linka LgY 16 *NIEBIESKI*
Producent: NKT
Cena:

15,59 zł

metr
zobacz więcej
Przewód linka LgY 25 *NIEBIESKI* Przewód linka LgY 25 *NIEBIESKI*
Producent: NKT
Cena:

21,00 zł

metr
zobacz więcej
Przewód linka LgY 6 *CZARNY* Przewód linka LgY 6 *CZARNY*
Producent: NKT
Cena:

4,79 zł

metr
zobacz więcej
Przewód linka LgY 6 *NIEBIESKI* Przewód linka LgY 6 *NIEBIESKI*
Producent: NKT
Cena:

4,70 zł

metr
zobacz więcej

Elastyczne i giętkie przewody LgY do układania instalacji

Układanie instalacji o zaawansowanym kształcie, w którym trzeba liczyć się z koniecznością dostosowania przebiegu kabla do konstrukcji obiektu, maszyny czy urządzenia, wymaga zastosowania elastycznych i giętkich przewodów. Jednym z lepszych rozwiązań są jednożyłowe przewody LgY. Są one wyposażone w giętką miedzianą żyłę wielodrutową, czyli tzw. linkę oraz w elastyczną izolację - co ułatwia układanie.

Zalety przewodów LgY

Warto dodać, że przewód LgY to kabel jednożyłowy z linką giętką. Jak się okazuje, żyła w postaci splotu miedzianych drucików w specyfikacji g (LgY) jest o wiele elastyczniejsza niż jej odpowiednik, w którym zastosowano linkę standardową, nie mówiąc już o twardości grubego jednorodnego kabla (przewodu z żyłą jednodrutową). Dzięki temu przewód LgY jest bardzo elastyczny i odporny na wibracje i daje się lepiej dostosować do geometrii kanału lub trasy kablowej. 

Zastosowanie giętkich kabli jednożyłowych LgY

Tym samym zastosowanie kabla LgY pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń, co daje możliwość ograniczenia miejsca, jaką zajmuje instalacja elektryczna. Dzięki temu do ułożenia tras i kanałów można wykorzystać elementy konstrukcji budowli, obiektów i urządzeń bez konieczności prowadzenia dodatkowych prac budowlanych czy montażowych. Wybierając przewód do układania instalacji i tworzenia połączeń elastycznych, trzeba dopasować parametry do napięcia znamionowego zasilanych urządzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl