Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

YDY

Szukasz niezawodnych przewodów elektrycznych do zastosowania w swoim domu, biurze lub magazynie? Postaw na przewody YDY! Dostępne w naszym asortymencie okrągłe przewody instalacyjne YDY przeznaczone są do układania w warunkach suchych oraz wilgotnych, dzięki czemu możesz je zastosować w każdym pomieszczeniu. Poza tym zamontujesz je natynkowo bądź podtynkowo. Chcesz wiedzieć więcej o ich właściwościach? Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami naszej bogatej oferty.

Przewody prądowe YDY – charakterystyka

Przewody instalacyjne YDY z asortymentu naszej firmy LUXSKŁAD odznaczają się szerokim zastosowaniem. Mogą być wykorzystane w instalacjach zarówno przemysłowych, jak i domowych. Warto jednak podkreślić, że są to przewody przeznaczone do stosowania wyłącznie wewnątrz budynków.

Oznaczenie YDY odnosi się do budowy kabla:

  • Y – powłoka z polwinitu (PVC)

  • D – żyła wykonana z drutu (jedna żyła zamiast wielu mniejszych)

  • Y – izolacja polwinitowa

Propozycje dostępne w tej kategorii charakteryzują się okrągłym kształtem. Niemniej w ramach naszej oferty można znaleźć także kable typu YDYp - dostępne w wariancie płaskim.

Oznaczenia według dyrektywy LVD 73/23 EEC UE dla przewodu YDY to NYM-J.

Kable YDY – jaki przekrój i jaką liczbę żył wybrać?

Dobór odpowiednich przewodów instalacyjnych YDY może być problematyczny. Z tego powodu podpowiadamy, w jakich zastosowaniach sprawdzą się nasze konkretne produkty:

  • do zasilania urządzeń (gniazdek) – 3×2,5 mm2

  • do światła – najczęściej będzie to przekrój 1,5 mm2

  • do kuchenki indukcyjnej - przewód YDY 4x2,5 bądź 5x2,5

Dlaczego warto wybrać przewód instalacyjny YDY?

Za wyborem przewodów instalacyjnych YDY przemawia wiele. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ich eksploatacji. W przypadku takich kabli gwarancją bezpieczeństwa jest właściwy dobór materiału izolacyjnego żył. W YDY funkcję ochronną pełni polwinit, czyli PVC. Dzięki temu nasze przewody spełniają najwyższe standardy jakości, a ryzyko ich awarii zostaje zredukowane do minimum. Niektóre przewody są także wyposażone w dodatkową ochronę przed działaniem ciepła czy promieniowania UV dzięki dodatkowi stabilizatorów. Polwinit ponadto skutecznie chroni przed rozprzestrzenianiem się płomienia; należy jednak mieć na uwadze, że jego topnienie wydziela niebezpieczny dym. 

Wśród innych zalet tego rodzaju przewodów elektrycznych warto wymienić wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego cenna jest również możliwość stosowania przewodów YDY zarówno na tynku, jak i pod tynkiem. Co ważne, kable tego rodzaju mogą być wykorzystane w każdych warunkach, w pomieszczeniach suchych i wilgotnych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl